Twarz

Dbanie o twarz wcale nie jest tak proste jak mogłoby się to wydawać a powodów tego jest naprawdę dużo. Sporo kwestii związanych jest z krążącymi na temat pielęgnacji cery mitami, jakie niestety ale kobiety lubią zupełnie nieświadomie nierzadko powielać, robiąc sobie więcej krzywdy aniżeli pożytku. Zdecydowane nie należy się regule pocierania i szorowania twarzy – ani mydłem, ani ręcznikiem frotowym.
Dużo lepszą praktyką będzie natomiast postawienie na ręczniki higieniczne czyli papierowe, wtedy nie ma mowy o przenoszeniu na świeżo umytą twarz zarazków. Zaleca się także ostrożne przykładanie do buzi ręcznika i nie dotykanie go, nie przyduszanie do skóry. Nie jest to wskazane. Niektóre kobiety nadużywają kosmetyków mających pielęgnować twarz. W rezultacie otrzymują efekt wręcz odwrotny do zamierzonego. Nie jest trafnym strzałem pielęgnacyjnym również wykonywanie dzień w dzień ostrych peelingów. Nie możemy wyciskać krostek i zaskórników, bowiem je w ten sposób roznosimy! Nie powinno się także stosować preparatów kosmetycznych na bazie alkoholu, który po pierwsze rozsieje nasze wypryski, po drugie będzie działał niekorzystnie na naszą skórę a po trzecie wysuszy twarz.
Niezbędne jest też nawilżanie cery oraz dbanie o nią dobierając kosmetyki, które faktycznie są odpowiednie do typu naszej cery. Poradą kosmetyczną warto uwzględnienia ogólnie, czy to w przypadku dbałości o skórę twarzy czy generalnie o urodę jest regularne wysypianie się.