Karboksyterapia

Czym jest zabieg karboksyterapii? Na czym polega w praktyce? Czym się odznacza? Jest to specyficzna kuracja o charakterze medycznym, która jest zabiegiem kosmetycznym, ale wpisującym się już w pogranicze dziedziny zwanej medycyną estetyczną. Jak wskazuje na to już samo nazwanie owego zabiegu, w grę wchodzi działanie dwutlenkiem węgla, co jest uznawane za swego rodzaju pionierskie jak na chwilę obecną działanie. To swoisty przełom w zakresie szeroko pojmowanej estetyki, który nastąpił po parudziesięciu latach szukania złotego środka. Warto na wstępie podać kilka istotnych informacji na temat wyżej wymienionego dwutlenku węgla. Jest to bezbarwny gaz, który jest też bezwodny i wykorzystywany jest w dziedzinie lecznictwa od lat.
Na chwilę obecną coraz częściej stosowany jest w aspekcie zabiegów kosmetycznych wykonywanych w renomowanych, solidnych salonach kosmetycznych czy ośrodkach SPA. Już w latach dziewięćdziesiątych minionego stulecia ludzka skóra cierpiąca na rozmaite zmiany o charakterze troficznym była poddawana działaniu dwutlenku węgla. Gaz, jaki nanoszony był w warstwę podskórną, okazał się zbawienny dla wyglądu oraz stanu skóry. W związku z tym w terapii gazowej tu opisywanej dostrzega się przyszłość kosmetyki i medycyny estetycznej. Warto jednakże skoncentrować się na kilku pozytywach wynikających z karboksyterapii. Otóż mimo iż jest to zabieg z pogranicza kosmetyki i medycyny estetycznej, nie jest to działanie zbyt inwazyjne w swym charakterze, a więc tym samym poddając się mu nic nie tracimy, poza sporymi środkami pieniężnymi, gdyż zabieg ten jest dość kosztownym wydatkiem, zwłaszcza że stosunkowo młodym.
Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo osoby poddawanej zabiegowi, to nie ma co do tego żadnych obaw. Już teraz zaleca się stosowanie tej metody, jako naturalnego rozwiązania, które jest ciekawą alternatywą wobec bazujących na preparatach chemicznych innych specjalistycznych zabiegów.