Suplementy

Czy suplementy są w ogóle skuteczne

Skuteczność suplementów diety można poddać w dużą wątpliwość, a to z tego też względu, że jest to tylko bardzo wąski zakres mikro i makroskładników, które być może mogą nam pomóc, ale też niekoniecznie. Warto wspomnieć, iż odpowiednie podejście do suplementów jest szczególnie ważne, gdy uprawiamy różnego rodzaju sporty. W ten sposób zawsze należy starać się unikać suplementów diety, które są drogie oraz posiadają wąski zakres mikro i makro składników.
W przypadku uprawiania sportów, musimy sięgać po jak najszerszy zakres warzyw oraz owoców, które mogłyby pomóc nam jak najszybciej się zregenerować. Niestety, ale w tym wypadku niezwykle ważnym zagadnieniem może być także to, iż należy starać się suplementy traktować tylko i wyłącznie jako uzupełnienie naszej diety o konkretne wartości, a nie jako całościowe zastąpienie naszej diety. Niestety, ale wiele osób myli te dwa pojęcia i bardzo często suplementy diety traktuje jako podstawę swojej diety. Jest to duży błąd, gdyż w ten sposób będziemy mogli mieć problemy z uzupełnieniem niektórych mikroskładników np: witamin, które nie są w suplementach oraz substancji pomocniczych, a tym samym być bardziej zmęczonym, aniżeli wypoczętym po suplementach diety.
Co więcej, ich skuteczność może być niezwykle ważna pod względem naszego zdrowia, gdyż czasem właśnie z tego też powodu sięgamy po suplementy diety.